Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Кочани

Македонија

Шахпаска на средба со пензионерите во Кочани: Работиме на нова методологија со која пензиите ќе се усогласуваат и со растот на просечната плата

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со членови на Здружението на пензионерите од Кочани, во кое членуваат и пензионерите од...
Македонија Локално

Во Кочани изградба на нова социјална зграда со 34 станови

M T
Започнавме со изградба на нова социјална зграда со 34 станбени единици во Кочани намената за ранливите групи на граѓани. Исто така со средства преку Министерството...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Короната коси на истокот – починаа 3 жени од Кочани и Делчево, најмладата имаше 49 години

CENTAR MKD
Три жени починаа од ковид 19 во штипската болница изминатото деноноќие. Според информациите најмладата жена имала 49 години, а останатите по 61 и 81 година....
Македонија

Млад маж паднал од мотор во Кочани – со тешки повреди пренесен во болница

CENTAR MKD
На 12.05.2020 во 19.55 часот на ул.,,Др.Николиќ“ во Кочани, Д.К.(34) од Кочани, управувајќи мотоцикл „бургман“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По...