16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » град
Војна во УкраинаСвет

Жителите на Мариупол го напуштаат градот

M T
Градоначалникот на Мариупол, Вадим Бојченко, даде емотивна изјава по најавата за отворање на хуманитарен коридор од неговиот град. „Мариупол не е улици и куќи“, рече...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD
Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев. Погодени се Демир Хисар,...
MeteoCentarCentarМакедонија

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

CENTAR MKD
Силен град нешто пред 19 часоѕ го погоди Демир Хисар. Нешто по 19 часот невремето се префрли и во Битола каде според граѓаните паѓал град...
MeteoCentarCentarМакедонија

УХМР со вонредно предупредување: Скопската котлина ќе биде зафатена од силно невреме, можен е и град

CENTAR MKD
Од север кон Скопската Котлина се спушта нестабилна облачна маса од која се очекува во делови од котлината да има интензивен пороен дожд, силен ветер,...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Силен град го погоди Преспанскиот регион – опустошени јаболковите насади

CENTAR MKD
Силен град денеска ја погоди речиси цела Преспа, при што се бележат сериозни штети на јаболковите насади. Особено погодени се селата Царев Двор, Дрмени, Евла...
CentarМакедонија

Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Берово

CENTAR MKD
Силно невреме попладнево го погоди источниот дел од Македонија, при што некаде наврна и град. Според информациите топчиња град со големина на лешник го погодија...
MeteoCentarCentarМакедонијаВо тренд...

(ВИДЕО) Силно невреме проследено со град вечерва во делови од Преспа

CENTAR MKD
Во делови од Преспа вечерва е забележана појава на град и силно невреме кое се’ уште трае. Снимките кои ги објавува Centar.mk, се од селото...