13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » преспа

Tag : преспа

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Силен град го погоди Преспанскиот регион – опустошени јаболковите насади

CENTAR MKD
Силен град денеска ја погоди речиси цела Преспа, при што се бележат сериозни штети на јаболковите насади. Особено погодени се селата Царев Двор, Дрмени, Евла...
Centar Локално

Ресенскиот портал Prespasky.com наполни 15-години, основан е како прв интернет регионален интернет портал во Македонија!

CENTAR MKD
Ресенскиот интернет Prespasky.com на 7-ми јули 2020 наполни точно 15 години постоење. Порталот Prespasky започна со работа во далечната 2005-та година на 7-ми јули, како...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

(ВИДЕО) Силно невреме проследено со град вечерва во делови од Преспа

CENTAR MKD
Во делови од Преспа вечерва е забележана појава на град и силно невреме кое се’ уште трае. Снимките кои ги објавува Centar.mk, се од селото...
Коронавирус Centar

Ресен – еден од неколкуте градови во Македонија каде нема ниту еден заразен од коронавирус

CENTAR MKD
Според мапата на Институтот на јавно здравје нема ниту едно заболено лице во Ресен, Берово, Виница, Делчево, Свети Николе, Виница и Валандово., заклучно со вчера,...