22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев.

Погодени се Демир Хисар, Битола, Прилеп…

Засега нема информации за штети на земјоделските површини.

од УХМР соопштија дека Нестабилна облачна маса со интензивни процеси во форма на невреме се спушта од Демир Хисар кон Битола, а исто такс најавено е и силно невреме во скопската котлина.

Можеби ќе ве интересира

Пердасдефогу – Градот со најмногу стогодишници во светот

M T

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

M T

64 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

M T

24 санкции за непрописно престигнување на територијата на СВР Битола

M T

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T