Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » автомобил
Македонија

Со автомобил удрил во животно на патот Гостивар-Кичево – Повредено едно лице

M T
Патничко возило „поло“ удрило во животно. Во несреќата тешко е повреден 48-годишниот сопатник. Според информации од полицијата, ноќеска во 00:30 часот било пријавено дека на...
Свет

Поплави во северна Калифорнија – Луѓе се удавиле во потопен автомобил

M T
Најмалку две лица ги загубија животите во поплавите што ја зафатија северна Калифорнија. Двете лица биле заглавени во поплавен автомобил во подвозникот, а властите наредиле...
Македонија

Се судрија автомобил и автобус вo Ѓорче Петров

M T
Вчера напладне на улицата Новоселски пат се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и автобус, пришто сопатничката од автомобилот се здоби со тешки повреди. „Во несреќата...
Македонија

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T
Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата Св.Кирил и Методиј во Скопје. Несреќата се случила околу 14 часот, по што возачот избегал, информираат...
Македонија

Кумановец со автомобилот излетал од патот и удрил во работна машина

M T
На 17.11.2021 околу 20.55 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопат Миладиновци – Штип, во близина на населба „Три чешми“, М.К.(52) од Куманово,...
Македонија

Тешко повреден пешак по удар од автомобил управуван од 19-годишен кумановец

M T
Вчера, околу 17.40 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на улицата Никола Тесла во Куманово, патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од...
Македонија

Разбојник од Скопје украл автомобил, па со него направил сообраќајка

M T
Во попладневните часови на 13 октомври на скопската улица „Пролет“, полицијата уапсила 46-годишен скопјанец со иницијали Б.Д, поради сомнение дека на 11 октомври од булеварот...
Македонија

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

M T
Автомобил завчера ул.„Владимир Полежановски“ во Скопје удрил во малолетно девојче, нанесувајќи му тешки повреди. Малолетничката била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде и биле...
Македонија

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

M T
Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани-Делчево, кај с.Очипала, при што возачот се здобил со тешки повреди. Според информациите се работи С.Ц., жител на Делчево. Во...
Македонија

Струмичанец со автомобил удрил во малолетен пешак во Кавадарци и побегнал

M T
Малолетен пешак е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на ул.„Шишка“ во Кавадарци. Според информациите од МВР, по ударот, возачот го напуштил местото....
Македонија

Автомобил удрил во жена пешак и побегнал

M T
Седумдесет и деветгодишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил на улицата „Васил Ѓоргов“ во Велес. Според информациите, несреќата се случила вчера попладне,...
Македонија

Скопјанец го дал автомобилот на поправка, но не му го вратиле со месеци

M T
Скопјанец на возраст од 51-година во полицијата пријавил дека уште во јули го дал својот автомобил на поправка, но досега не му бил вратен назад....
Македонија

Автомобил удри во велосипедист во Скопје, возачот избегал

M T
Седумдесет и четиригодишен велосипедист е тешко повреден откако во него удрил автомобил, а возачот избегал. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на крстосницата...
Македонија

Тешко повреден малолетник на „Првомајска“, во него удрил автомобил

M T
Малолетен пешак е тешко повреден откако во него удрил автомобил на ул. Борис Трајковски во Скопје. И.Ц.(38) од Скопје со автомобил удрил во малолетен пешак...
Македонија

Автомобил излета од патот кај Демир Хисар, двајца повредени

M T
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што е случила денеска на регионалниот пат за Демир Хисар, кај место викано Мраморица, кога автомобил „хјундаи”,...
Centar АвтоЦентар Мозаик Во тренд...

Како го држите воланот во автомобилот? – Откријте дали сте логичар, паничар, авантурист …

M T
Начинот на кој го држите воланот во автомобилот може да каже многу за вашата личност. Токму затоа што таа акција е несвесна, може да открие...
Македонија

Автомобил удри во девојка во Скопје

M T
Тешко повредена 28-годишна скопјанка откако во неа утрото удрил автомобил на бул.„Александар Македонски“ во Скопје. „ Патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Македонија

Повредени две малолетнички на тротинет во Скопје, во нив удрил автомобил

M T
Две девојчиња, од кои едното потешко, се повредени откако во нив удрил автомобил во Скопје додека се возеле на тротинет. Според информациите на МВР, несреќата...
Македонија

Автомобил прегази жена во Бутел и избега од местото

M T
Жена со тешки телесни повреди е пренесена во болница по удар од автомобил. Според информациите од полицијата, пред два дена на крстосницата од булеварот Христијан...