11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » температура
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа по должин на Повардарието повремено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

И денес натпросечно топло време со температура до 35 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 28 степени

M T
Во утринските часови времето ќе биде променливо облачно, во текот на претпладнето со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе биде претежно сончево....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T
Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне особено на...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 31 степен

M T
Вренето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен и југозападен правец. Минималната температура ќе...
МозаикЗдравје

ТАЈНИТЕ НА БАБА: Три рецепти како природно да ја намалите ТЕМПЕРАТУРАТА кај децата

M T
Обидете се со природни температури за намалување на температурата Преодниот период помеѓу годишните времиња е најопасен за вирусите и бактериите кои можат да го нападнат...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 35 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено силен ветер (до 60 км/час) од северозападен правец. Минималната температура...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 27 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 20 степени

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно. Попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Утрово снежно на повисоките места, најави има и за снег во Скопје кон крајот на денот

M T
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Снег со слаб интезитет врне на Попова Шапка, Ќафасан, Ѓавато и Железнец. АМСМ информира...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и потопло време со мала локална облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со умерена облачност и температури до 18 степени

M T
Времето денеска во западните делови од земјата ќе биде со мала до умерена, а на истокот со значителна облачност. Рано претпладне на југоистокот ќе има...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Утрово најстудено во Битола и Берово, денеска сончево со мала облачност и температури до 17 степени

M T
-3 степени утрово биле измерени во Битола и Берово, -2 во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Демир Капија, -1 степен во Куманово и Дебар, 0 степени...
CentarМозаикЗдравје

Сè што треба да знаете за телесната температура: Што е нормално, а кога е време за аларм

M T
Температурата на телото е еден од четирите клучни витални знаци на кои лекарите обрнуваат внимание. Инфекцијата може да предизвика треска, но температурата на телото исто...