16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » метеоцентар
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Пад на температурите пороен дожд и грмежи- метеоролозите со викенд прогноза

CENTAR MKD
Утре околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во...
MeteoCentarCentarМакедонија

Времето се менува: Деновиве температури од 40 степени, од петок освежување

CENTAR MKD
Денес и во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот во попладневните...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Конечно освежување: Meteocentar со детална прогноза за следните четири дена

CENTAR MKD
До четврток времето ќе биде сончево и многу топло со температури до 40-тиот степен. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Додека цела Македонија е како под сач, на ова место во земјава истура дожд

CENTAR MKD
И додека Македонија ги живее најтоплите денови оваа година со температури кои надминуваат и 40 степени, а делови од земјава се во жолта и црвена...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Следува пеколен викенд, но познато е кога да очекуваме освежување – Метеоцентар со најновата прогноза

CENTAR MKD
Денес ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

И утре ќе биде критично жешко, делови од Македонија во црвено ниво на опасност од високите температури – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде денес и утре кога температурата на места особено...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD
Денес и во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD
Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев. Погодени се Демир Хисар,...
MeteoCentarCentarМакедонија

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

CENTAR MKD
Силен град нешто пред 19 часоѕ го погоди Демир Хисар. Нешто по 19 часот невремето се префрли и во Битола каде според граѓаните паѓал град...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Подгответе се за невреме, па пеколни температури до 41 степен – Метеоцентар со детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа под влијание на многу топла воздушна маса од југ,...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD
Денес ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде...
CentarМакедонијаВо тренд...

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD
До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Неделава уживајте во сонцето и високите температури – од понеделник ново невреме

CENTAR MKD
До недела времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот. Од понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Следува невреме и значителен пад на температурите – Метеоцентар со детална прогноза за следните четири дена

CENTAR MKD
Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Толку од сонцето: УХМР најавува невреме, можен е и град – подгответе се за промена

CENTAR MKD
Денес попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните делови. Утре и во четврток попладне на...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD
Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планиските подрачја. Потоа до понеделник под влијание на топла воздушна маса и...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Претпладне во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб снег. Потоа следува период на доста тивко и повремено сончево време во кој температурите...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова Македонија, температурите одат до -13 степени: Цела Македонија ќе биде под снег, еве каде врнежите ќе бидат обилни

CENTAR MKD
Денес ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, претпладне пообилни во западните, а попладне во источните делови. На планините врнежите ќе бидат од...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

CENTAR MKD
Поради продор на многу студена воздушна маса од север утре попладне ќе почне да дува засилен северен ветер, кој ќе се задржи и во следните...