30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пороен дожд
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и топло време, попладне пороен дожд во западните делови

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од денес поројни врнежи од дожд и снег на планините

M T
Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни, каде што локално ќе наврнат...