Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лето

Centar Бизнис

Немаат ниту сонце ниту море, а туризмот сред пандемија им е четири пати подобар отколку во Хрватска

M T
Туристичките цифри во Австрија во 2020 година предизвикуваат мала љубомора, бидејќи е земја без сонце и море, малку подалеку од Медитеранот. Хрватска која минатата година...
Centar Здравје Во тренд...

Како да се избегне несоницата во топлите летни ноќи?

CENTAR MKD
Истражувањата покажаа дека дури една четвртина од луѓето имаат проблеми со спиењето во текот на летните месеци. Иако летото е омилена сезона за многумина, сепак...
Centar Здравје

Ако страдате од висок крвен притисок во текот на летото, ова се работи што никогаш не треба да ги правите

M T
Хипертензија, или висок крвен притисок, за жал е честа појава. За жал, оваа состојба исто така претставува најголем ризик за развој на срцеви заболувања и...
Centar Мозаик Во тренд...

Европски земји со најчиста вода за капење: Една земја постигна совршен резултат

CENTAR MKD
Медитеранот е познат по своите исклучително чисти води. Сепак, постои една земја во која можете да бидете сигурни дека водата за капење е чиста како...
Centar Бизнис

Ќе патувате во Грција со автомобил? Обрнете внимание на следниве казни

CENTAR MKD
Многумина Македонци летуваат во Грција, а како превозно средство го избираат својот автомобил. Но на грчките патишта може да бидете сопрени од сообраќајната полиција, а...
Uncategorized

Летувалиште во Мексико нуди бесплатни хотели, оброци и влез во забавни паркови

CENTAR MKD
Летувалиштето Канкун во Мексико нуди бесплатни хотели и храна за да ги охрабри туристите да доаѓаат на одмор оваа сезона, пренесува Сонцето. Покрај бесплатното сместување...
Коронавирус Centar Здравје

Топлото време, сепак, нема да го спречи ширењето на коронавирусот

CENTAR MKD
Топлото време е малку веројатно да го спречи ширењето на коронавирусот во поголема мерка, покажуваат резултатите од студијата на канадските истражувачи за ширењето на ковид...
MeteoCentar Centar Македонија

Значително зголемување на температурите во Македонија – Живата на термометарот деновиве и над 30 степени

CENTAR MKD
Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи....
Направи Сам

(Видео) Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете – мајсторите сигурно не ви го кажале

CENTAR MKD
ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат...