12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лето

Tag : лето

Uncategorized

Летувалиште во Мексико нуди бесплатни хотели, оброци и влез во забавни паркови

CENTAR MKD
Летувалиштето Канкун во Мексико нуди бесплатни хотели и храна за да ги охрабри туристите да доаѓаат на одмор оваа сезона, пренесува Сонцето. Покрај бесплатното сместување...
Коронавирус Centar Здравје

Топлото време, сепак, нема да го спречи ширењето на коронавирусот

CENTAR MKD
Топлото време е малку веројатно да го спречи ширењето на коронавирусот во поголема мерка, покажуваат резултатите од студијата на канадските истражувачи за ширењето на ковид...
MeteoCentar Centar Македонија

Значително зголемување на температурите во Македонија – Живата на термометарот деновиве и над 30 степени

CENTAR MKD
Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи....
Направи Сам

(Видео) Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете – мајсторите сигурно не ви го кажале

CENTAR MKD
ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат...