25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Крушево
МакедонијаКултура

Костадиновска-Стојчевска во работна посета на Крушево

M T
– Ако трагите што ги оставаме зад себе говорат за нашето постоење, тогаш споменот на Тоше, на неговиот глас и дело засокогаш ќе продолжат да...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD
Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев. Погодени се Демир Хисар,...
MeteoCentarCentarМакедонија

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

CENTAR MKD
Силен град нешто пред 19 часоѕ го погоди Демир Хисар. Нешто по 19 часот невремето се префрли и во Битола каде според граѓаните паѓал град...
MeteoCentarCentarМакедонија

УХМР со вонредно предупредување: Скопската котлина ќе биде зафатена од силно невреме, можен е и град

CENTAR MKD
Од север кон Скопската Котлина се спушта нестабилна облачна маса од која се очекува во делови од котлината да има интензивен пороен дожд, силен ветер,...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Крушево во црно: Попладнево почина 54 годишна советничка и наставничка (фото)

CENTAR MKD
Уште еден смртен случај на Ковид-19 во Крушево, откако жена на 54-годишна возраст попладнево ја загуби битката со ковид 19. Сега починатата советничка, добила позитивен...
КоронавирусCentarМакедонија

Само во Крушево во моментот нема ниту еден заразен од коронавирус

CENTAR MKD
Крушево во моментот е единствениот град во Македонија во кој не се бележи ниту еден активен случај на коронавирус. Од почетокот на пандемијата во Крушево...
Македонија

(Видео) Тоше Проески по 13 години доби достојно спомен-обележје во Крушево

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, присуствуваа на откривање на спомен-обележјето на Тоше Проески и положија свежо цвеќе на неговото вечно...