Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

Силен град нешто пред 19 часоѕ го погоди Демир Хисар.

Нешто по 19 часот невремето се префрли и во Битола каде според граѓаните паѓал град со големина на лешник.

Невремето трае се’ уште.

Засега нема информации за евентуални штети.

Можеби ќе ве интересира

Претрес во Битола, приведени две лица

M T

Силна бура усмрти човек, ново невреме ја погоди Сицилија

M T

Фатени на дело двајца крадци во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T