16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

УХМР со вонредно предупредување: Скопската котлина ќе биде зафатена од силно невреме, можен е и град

Од север кон Скопската Котлина се спушта нестабилна облачна маса од која се очекува во делови од котлината да има интензивен пороен дожд, силен ветер, чести електрични празнења и услови за појава на град, соопшти предмалку УХМР.

Нестабилна облачна маса со интензивни процеси во форма на невреме се спушта од Демир Хисар кон Битола, соопштија метеоролозите.

Можеби ќе ве интересира

Големото невреме кое ја зафати Европа однесе најмалку 13 животи

M T

Викендов ќе паднат температурите, метеоролозите прогнозираат невреме со дожд, град и грмотевици

M T

Деветнаесет пожарникари се справувале синоќа со штетите од невремето кое го погоди Неготино

M T

71 санкционирани возачи што возеле пребрзо на територија на СВР Битола

M T

Акциска контрола во Прилеп, приведено едно лице, седум санкционирани возачи

M T

Акциска контрола во Прилеп, приведени три лица, 20 санкционирани возачи

M T