10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » родени
МАКЕДОНИЈА

Природниот прираст негативен – лани повеќе починати од родени

M T
Според податоците на Државниот завод за статистика, лани во градските подрачја живородени се 11.258 деца или 59.2 проценти од вкупниот број на живородените деца, додека...