Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : градежни работи

Македонија Локално

Градот Скопје замолува за трпение додека траат градежните работи на улиците и булеварите

M T
Градот Скопје продолжува да гради со засилено темпо и ја почна летната градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари. Во периодов...