Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : население

Коронавирус Македонија

МЗ: 48,4% од населението над 18 години е вакцинирано со прва доза вакцина

M T
Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 17ти октомври, со една доза на вакцина против Ковид 19 вакцинирани се...
Коронавирус Македонија

Зголемен интересот за вакцинација, вчера се аплицирани 18.877 вакцини

M T
Во текот на вчерашниот ден е забележан значително зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните. Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во...
Коронавирус Македонија

Досега се вакцинирани 62 отсто од населението над 70 години

M T
На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 487.975 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 5.977 граѓани, а вчера...
Centar Мозаик Во тренд...

Исполнување на соништата: Живописните италијански села ќе ви платат 33.000$ за да се доселите таму

M T
Дали некогаш сте размислувале да се сместите во живописно село, да речеме на југот на Италија, каде што е топло цела година? И, уште замислете...
Коронавирус Centar Свет

Австриски инфектолог: Секој од нас, порано или подоцна, ќе се зарази со коронавирус

CENTAR MKD
Австрискиот инфектолог Франц Алербергер не верува дека коронавирусот ќе се искорени и верува дека секој од нас ќе се зарази порано или подоцна, но тој...