21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » телефон
ТЕМАМОЗАИК

Барем таму можеме без него: Еве зошто никогаш не треба да го носите вашиот мобилен телефон во тоалет

M T
Многу луѓе ја практикуваат оваа лоша навика, но ваквото однесување воопшто не е пожелно и не е одобрено од експерти. Советуваат дека никогаш не треба...
МОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

Еве список на апликации кои се опасни за вашиот телефон: Ако ги имате, ВЕДНАШ избришете ги

M T
Гугл се обидува да го направи Play Store што е можно побезбеден, но не успева во тоа, бидејќи секој ден се појавуваат нови и нови...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Користењето на телефонот пред спиење влијае на вашето здравје: Оваа навика и не е толку безопасна како што изгледа

M T
Тешко е да го оставите телефонот во друга просторија и да се одјавите, дури и на неколку часа. Но, користењето на телефонот непосредно пред спиење...
ТЕМАМОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

Полнете го телефонот во текот на денот: Овие совети се ЗЛАТО ВРЕДНИ доколку сакате батеријата да ви трае подолго

M T
Пет совети како да се грижите за батеријата на вашиот паметен телефон и со тоа да го продолжите нејзиниот животен век. Батериите се клучни компоненти...
ТЕМАТЕХНОЛОГИЈА

Пристигнува корисна функција на Android – архивирање апликации

M T
Google објави дека корисниците на Android наскоро ќе можат само да ги архивираат апликациите, наместо да ги бришат доколку им снема простор на телефонот. Тоа...
ТЕМАМОЗАИК

Исклучете го телефонот и опуштете се: Еве зошто е добро понекогаш да ви биде досадно

M T
Покрај различните извори на забава, вклучувајќи мобилни телефони, телевизија, интернет, игри и слично, малку ни е тешко да ни биде досадно. Сепак, ова се случува,...
МАКЕДОНИЈА

Русковска барала вештачење на телефонот со кој бил фотографиран Рашковски

M T
Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, го контактирала сопственикот на порталот каде што беше објавена фотографијата од Драги Рашковски и побарала...
МОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

Дали вашиот мобилен телефон често се загрева? – Еве што може да биде причината

M T
Повеќе работи може да бидат предизвикани од честото загревање на телефонот, како што е стара или неисправна батерија или софтвер што не е добар за...
ТЕМАМОЗАИКТЕХНОЛОГИЈААНАЛИЗАТОП ВЕСТИ

Ова е поразително: Еве колку години од животот поминуваме гледајќи во екранот на мобилниот телефон

M T
Мобилните телефони го надополнуваат нашиот секојдневен живот многу години, а животот без нив е речиси незамислив. Намените се разновидни, затоа ги користиме за работа, полесна...
МАКЕДОНИЈА

Гостиварец по телефон повикал познаник на игралиште и го претепал

M T
Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 25-годишен гостиварец, за сторено кривично дело – насилство. Како што информираат од обвинителството, 25-годишникот на 31 јануари годинава,...
ТЕМАТЕХНОЛОГИЈАИЗБОР

Вашиот Андроид телефон е нападнат? – Три скриени опасности што не смеете да ги игнорирате

M T
Сопствениците на паметните телефони „Андроид“ се предупредени за трите најголеми закани на паметните телефони – и една од нив е толку сериозна што може да...