31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » родители
Centar Мозаик

СОВЕТ ЗА РОДИТЕЛИ – Бојата на костимот за капење може да го спаси ЖИВОТОТ на вашето дете

M T
Во исчекување на почетокот на одморот, се подготвуваме за топлата сезона и набавуваме намирници за плажа. Креми за сончање со заштитен фактор, кратка и прозрачна...
Мозаик

„Ма, ЌЕ НЕ ЗАПАМТИ ТОЈ НАС!”Ја изневерил сопругата, а неговите родители со една ОДЛУКА го скарале Интернетот

M T
Семејна драма предизвикана од нејзиниот син, една мајка мораше да ја сподели со сите и, судејќи по коментарите кои ги доби, постапи правилно иако се...
Македонија

Учебната година почнува со физичко присуство, апелираме родителите да се вакцинираат

M T
Пред почетокот на новата учебна година, земјите во регионот ги соопштија одлуките наставата за учениците да се одвива со физичко присуство под јасно утврдени здравствени...
Македонија

Омбудсман: Училиштата веднаш да им ги вратат парите на родителите за свидетелствата

M T
Народниот правобранител и годинава констатира дека продолжува праксата дел од училиштата неосновано и надвор од закон да им наплаѓаат на учениците/родителите/старателите за издавање на свидетелства...
Centar Македонија Во тренд...

Важна вест за родителите чии деца почнуваат на школо – Владата објави веб страница која треба да знаат учениците и родителите

CENTAR MKD
Веб страницата на Единствената национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за корисниците преку адресата www.schools.mk. Со цел да се запознаат со...
Centar Македонија

Шахпаска: Со отворањето на градинските се изгуби смислата зошто родителите би останале дома кога градинките ги отворивме

CENTAR MKD
Одлуката на Владата за отворање на градинките беше донесена на првата владина седница која се одржа на 2-ри септември, стартот на градинките почна на 9-ти...