Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бизнис
БизнисСвет

Бизнисот со цвеќе им процвета на Турците – По смртта на Кралицата Елизабета нарачките им се зголемија за 90 проценти

M T
Турските цвеќари сега користат товарни авиони наместо камиони за да испратат што е можно повеќе цвеќиња во Велика Британија. Таму се соочуваат со зголемена побарувачка...
CentarБизнисМозаик

Нов профитабилен бизнис: Фабрички реновирани половни автомобили

M T
Фабриката може да обработува 45.000 користени автомобили годишно. Рено опреми специјална фабрика која се занимава исклучиво со уредување на половни автомобили. Интересно, Тојота исто така...