25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » повредени
Свет

Шест лица се повредени во близина на болница во Мемфис, Тенеси

M T
Шест лица се ранети рано во вторникот во близина на болницата „Методист Норт“ во Мемфис, Тенеси, соопштија претставници на болницата и полицијата. Полицијата во Мемфис...
МакедонијаВо тренд...

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир

M T
Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир на подрачјето на СВР Скопје, кој се одржа во...
МакедонијаВо тренд...

47 полициски службеници се повредени во протестот на подрачјето на СВР Скопје

M T
Повредени 47 полициски службеници, од кои 11 со потешки, а двајца со сериозни повреди во вечерашниот јавен собир на подрачјето на СВР Скопје, кој се...
СветТОП ВЕСТИ

Најмалку шестмина загинати а 25 повредени во автобуска несреќа во Турција

M T
Патнички автобус рано утринава се превртел и слетал во провалија на излезот од Киркларели. Најмалку шест лица загинаа, а 25 се повредени јавуваат, локалните медиуми....
СветТОП ВЕСТИ

Силен земјотрес ја потресе Херцеговина, се почувствува и во Хрватска

M T
Силен земјотрес го потресе подрачјето на Босна и Херцеговина. Според првите информации, магнитудата била 4,8 степени. Епицентарот бил на 24 километри од Мостар и 10...
СветВо тренд...

Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има повредени

M T
Десет лица се повредени кога утрово одекна експлозија во хемиската фабрика Меламин во Кочевје, Словенија. Словенечката полиција во 8 часот и 35 минути добила дојава...
Македонија

Повредени двајца пешаци откако „матиз“ удрил во нив на раскрсница во Штип

M T
На 13.04.2022 околу 23.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница од улиците „Васил Главинов“, „Генерал Михајло Апостолски“, „Вита Поп – Јорданова“ и...
Свет

Торнадо во Тексас – Повредени над 20 лица

M T
Десетици луѓе се повредени кога неколку торнада го погодија центарот на Тексас, соопштија официјални лица на таа американска сојузна држава. Невремето беше најинтензивно во Салад,...
СветВо тренд...

Најмалку шест лица се повредени во експлозијата во Харков, од кои едно дете

M T
Најмалку шест лица се повредени, меѓу кои и едно дете, во експлозија во вториот по големина град во Украина, Харков, соопшти денеска Украинската државна служба...
СветТОП ВЕСТИ

Експлозија и пожар во центарот на Атина, има повредени

M T
Еден човек е повреден, а неколку згради се оштетени во експлозија во центарот на Атина, која утринава предизвика пожар, соопштија официјални лица и очевидци. Едно...
Македонија

На Попова Шапка се изгубиле 30 лица, тројца се повредени

M T
Вкупно 30 лица биле изгубени во текот на денот поради појавата на магла и намалената видливост на Попова Шапка. Од Ски-центарот „Попова Шапка“ информираа дека...
Свет

Силен земјотрес во Кина, најмалку 15 повредени

M T
Најмалку 15 луѓе се повредени во земјотресот што денеска го погоди туристичкиот град Лиџијанг во југозападна Кина. Епицентарот на земјотресот со јачина од 5,5 степени...
Македонија

Неколку лица повредени во сообраќајна несреќа меѓу патничко и запрежно возило

M T
Вчера околу 10.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат Велес – исклучок за с.Мамутчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило...
Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T
Вчера во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“,...
МакедонијаВо тренд...

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T
Повредените од сообраќајката на автопатот Струма, кои се сместени во болницата Пирогов, се во стабилна општа состојба. Нема опасност по нивните животи, информираат од здравствената...
Македонија

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T
На 16.11.2021 околу 06.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистрален пат Штип – Кочани, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...
Македонија

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

M T
На 11.11.2021 околу 23.00 часот на крстосница на бул.„Илинден“ и ул.„Наум Наумовски Борче“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од...
Свет

Експлозија на гас уништи цел ресторан во Кина, има загинати и повредени

M T
Најмалку тројца луѓе загинаа, а повеќе од 30 се повредени во експлозија на гас во ресторан во градот Шенџијанг во североисточна Кина, објавија денеска државните...
Македонија

Три лица повредени во сообраќајка кај Тетово

M T
На 16.10.2021 во 14.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Тетово-Волковија со локален пат за с.Челопек се случила сообраќајна...