Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тешки повреди
Македонија

Девојка доби тешки повреди кога излета со автомобилот од патот

M T
Дваесет и четиригодишна девојка од Куманово доби тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи на патот Куманово – с. Пчиња на местото наречено Менкова...
Македонија

„Ситроен“ удри пешак во Кисела Вода – лицето е со тешки телесни повреди

M T
Пешак се здобил со тешки телесни повреди откако патничко возило „Цитроен“ удрило во него. Според информациите од полицијата, на 25.11.2021 во 17.15 часот во СВР...
Македонија

Прегазена млада девојка на улица во Центар, со тешки повреди е пренесена во болница

M T
Синоќа на улицата „Димитрие Чуповски“ во Скопје, патничко возило со бугарски национални ознаки, управувано од М.П.(63) од Италија, со постојан престој во Скопје, удрилo во...
Македонија

Мотоциклист од Валандово се здобил со тешки повреди по удар од патничко возило

M T
На 20.10.2021 околу 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска“ и „Лазар Колишевски“ во Валандово се случила сообраќајна...