30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мотоцикл
Македонија

Тешко повредено младо момче по сообраќајка со мотоцикл

M T
На 27.06.2022 околу 07.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од сервисна улица која ги поврзува бул.„Никола Карев“ со бул.„Александар Македонски“ се...
Македонија

208 сообраќајни прекршоци во Скопје, 99 возачи на мотоцикл

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.06.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

144 санкционирани возачи во Скопје, 19 возачи на мотоцикл

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

127 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

146 санкционирани возачи во Скопје, 18 возачи на мотоцикл

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

Тешко повредено 18-годишно момче од Валандовско, со мотоцикл удрило во столб

M T
18-годишно момче од Валандовско е тешко повредено откако со мотоциклот кој го управувал удрил во столб. Според МВР, вчера во 15:00 часот во Полициската станица...
Македонија

Стружанец на мотоцикл тешко повреди малолетничка во Охрид

M T
Во попладневните часови на 2 септемеври во охридската полиција било пријавено дека на улицата АСНОМ во Охрид, мотоцикл марка „бмв“ со бугарски регистарски ознаки, управуван...
Македонија

243 санкционирани возачи на мотоцикли

M T
Во текот на вчерашниот ден (24.08.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите...
Македонија

Малолетник со мотоцикл удрил во двајца пешаци во Куманово

M T
Малолетник со мотоцикл удрил во двајца пешаци во Куманово. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера попладне на крстосницата од бул. Октомвриска револуција и...
Македонија

Штипјанец добил тешки повреди по пад од мотоцикл

M T
59-годишен штипјанец добил тешки телесни повреди кога паднал на коловозот од мотоциклот што го управувал, соопшти полицијата. Од таму појаснуваат дека, вчера, во 12 часот,...