25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јегуновце
МАКЕДОНИЈА

Царовска и Заев ја посетија новата спортска сала во Јегуновце, инфраструктурните инвестиции во образованието годинава се двојно зголемени

M T
Добрата образовна инфраструктура го зголемува задоволството кај учениците од посетата и престојот во училиштето и го стимулира совладувањето на знаењата, а воедно значи и унапредени...