11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пешак
Македонија

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

M T
На 14.9.2022 во 20:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. Кузман Јосифовски Питу во Скопје, мотоцикл „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван...
Македонија

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T
На 12.09.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Велес, во близина на крстосница со ул.„206“ кај Скопско поле, патничко...
Македонија

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T
На 06.09.2022 во 11.12 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Македонски гемиџии“ кај железнички премин за населба Боримечка во Битола, товарно моторно возило...
Македонија

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T
На 30.08.2022 во 21.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот – Северна обиколница на град Скопје, во близина на клучка Радишани, патничко...
Македонија

Тешко повреден пешак откако возило удрило во него на регионалниот пат Кратово-Чатал

M T
На 06.01.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека на регионалниот пат Кратово-Чатал, кај с.Туралево, кратовско, патничко моторно возило „цитроен“ со кратовски...
Македонија

Тешко повреден пешак во Битола,откако во него удрил автомобил

M T
68-годишен пешак се здобил со тешки телесни повреди, откако патничко возило удрило во него. Како што информираат од МВР, утрово во 06.05 часот било пријавено...
Македонија

Возило удри 84-годишен пешак во Бутел – Лицето добило телесни повреди

M T
84-годишен човек добил телесни повреди кога во него удрило возило. Според информациите од МВР, синоќа, вo 20.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во...
Македонија

„Ситроен“ удри пешак во Кисела Вода – лицето е со тешки телесни повреди

M T
Пешак се здобил со тешки телесни повреди откако патничко возило „Цитроен“ удрило во него. Според информациите од полицијата, на 25.11.2021 во 17.15 часот во СВР...
Македонија

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

M T
На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола мопед „априлија“, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник, удрил во пешак Л.П.(79) од Битола....
Македонија

Тешко повреден пешак по удар од автомобил управуван од 19-годишен кумановец

M T
Вчера, околу 17.40 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на улицата Никола Тесла во Куманово, патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од...
Македонија

Автомобил удрил во жена пешак и побегнал

M T
Седумдесет и деветгодишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил на улицата „Васил Ѓоргов“ во Велес. Според информациите, несреќата се случила вчера попладне,...
Македонија

Прегазил човек на улица и побегнал, па го исчистил возилото за да ги прикрие трагите

M T
Дваесет и деветгодишен скопјанец прегазил пешак на улица и наместо да му укаже помош тој побегнал од местото на несреќата. Во периодот до неговото пронаоѓање...
Македонија

Пешак од Куманово завршил со тешки повреди по удар од автомобил

M T
86-годишен кумановец се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрило патничко возило, информира МВР. Полицијата соопшти дека вчера во 10.05 часот било пријавено...
Македонија

Пешак завршил со тешки повреди откако во него удрило патничко возило на патот Битола-Ресен

M T
46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР...