Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : градско

Centar Македонија

Сугарески: Ќе се реконструира и делот од Фариш до Прилеп со што добиваме нов рехабилитиран пат од Градско до Прилеп

CENTAR MKD
На мое лично задоволство, заедно со градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски и директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов, извршивме увид во реконструкцијата на...