11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пиштол
Македонија

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T
На 14.09.2022 во 16.05 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Ф.(48) од Скопје. При...
Свет

Аргентинската потпретседателка Кристина Киршнер нападната со пиштол, напаѓачот не пукал, но е уапсен

M T
Потпретседателката на Аргентина, Кристина Киршнер, вчера беше нападната со пиштол, но напаѓачот не пукал во неа и набрзо е уапсен. Неколку телевизиски канали прикажаа снимка...
СветShowbiz

Поднесена тужба против Болдвин: Нема пукање со пиштол во сценариото

M T
Супервизорот на сценариото на вестернот Rust, Мејми Мичел, која повика полиција по пукањето на филмскиот сет во Ново Мексико, поднесе тужба против Алек Болдвин. Во...