26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тинејџер
СветТОП ВЕСТИ

Тинејџер убиен во пукотница во Вашингтон, неколкумина се повредени

M T
15-годишно момче е убиено во пукотница во Вашингтон во неделата, а неколку луѓе се повредени, меѓу кои и еден полицаец, јавуваат американските медиуми. Портпаролот на...
Свет

Тинејџер во САД загина од залутан куршум – го погодил во глава додека во соба си играл на својот Ајпад

M T
Заскитан куршум во петокот погодил 13-годишно момче во Алабама, додека си играло на својот Ај Пад во детската соба. Како што пренесуваат медиумите, куршумот поминал...
Свет

Мечка изеде тинејџер во Русија: Гладното животно се преправало дека е мртво и ги нападнало туристите

M T
Кафеава мечка нападнала и изела тинејџер во рускиот национален парк, пред да биде прободена во вратот од страна на турист, кој исто така го нападнала...