9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » повреди

Tag : повреди

Македонија

Тешко повреден велосипедист откако во него удрил “цитроен“ на булевар во Струмица

M T
На 23.09.2021 во 08,45 часот било пријавено дека во Струмица на бул.“Ленинова“ после крстосницата со ул.“Цветан Димов“ патничко моторно возило “цитроен“ со струмички регистарски ознаки...
Македонија

Охрид: Тешко повреден возач на мопед по сообраќајка кај „Туристичка“

M T
На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка“ и улицата „Стив Наумов“ во Охрид се случила...
Македонија

Тешко повредено 19 годишно девојче, во сообраќајка кај с.Желино

M T
На 16.09.2021 во 08.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, кај с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило...
Македонија

Тракторист повреден во сообраќајка кај Пирава

M T
Во судир на автомобил и трактор на место викано „Железнички мост“ во близина на село Пирава, валандовско, тешко е повреден трактористот. се случила сообраќајна несреќа...
Македонија

Маж паднал од електричен тротинет во Скопје, со повреди е пренесен во болница

M T
Синоќа по полноќ на улицата Борис Трајковски во Скопје З.Д. (46) паднал управувајќи електричен тротинет. По незгодата, тој бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза...
Македонија

Малолетник со мотор удри во приколка, со тешки повреди е пренесен во болница

M T
Седумнаесетгодишник е пренесен во прилепската болница со тешки повреди по сообраќајна несреќа што се случи вчера на селскиот пат кај местото викано „Рештарица“. МВР соопшти...
Македонија

Пешак од Куманово завршил со тешки повреди по удар од автомобил

M T
86-годишен кумановец се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрило патничко возило, информира МВР. Полицијата соопшти дека вчера во 10.05 часот било пријавено...
Македонија

Штипјанец добил тешки повреди по пад од мотоцикл

M T
59-годишен штипјанец добил тешки телесни повреди кога паднал на коловозот од мотоциклот што го управувал, соопшти полицијата. Од таму појаснуваат дека, вчера, во 12 часот,...
Македонија

Пешак завршил со тешки повреди откако во него удрило патничко возило на патот Битола-Ресен

M T
46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР...
Македонија

Прегазена жена на булевар во Скопје, со тешки повреди пренесена во болница

M T
Триесет и тригодишна жена се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи синоќа кај булеварот Свети Климент Охридски во Скопје. „Патничко возило...