30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » куче
Мозаик

Најдобар пријател на човекот: Ви носиме пет намирници кои се добри за неговото здравје, а кои самите ги користиме

M T
Ако сакате да го проширите дневното мени на вашето куче или ви требаат нови идеи за вкусни задоволства, прочитајте понатаму. Имајте на ум дека следната...
Свет

Полициско куче нападна демонстрант на протестите во Амстердам

M T
Илјадници луѓе во главниот град на Холандија, Амстердам, протестираа против владините ковид- мерки, пркосејќи ѝ на забраната за собири. За време на протестите дојде и...
Centar Мозаик

Зошто вашето куче ја наведнува главата додека зборувате – Еве што значи тоа!

M T
Веројатно сте забележале дека вашето куче ја навалува главата додека зборувате или кога слуша некој чуден звук. Експертите открија што значи тоа Кучињата имаат подвижни...
Свет Мозаик

Јелоустоун: Девојче скокнало во извор со вода од 90 степени Целзиусови за да го спаси кучето, сега е во сериозна состојба

M T
Една жена се здоби со тешки изгореници откако скокна во топол извор во националниот парк Јелоустоун за да го спаси своето куче, а сега е...
Македонија

Приведен маж од Струмица кој убил куче

M T
Полицијата синоќа го привела Т.Г.(59) од Струмица затоа што со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок....
Centar Мозаик

ЈА ЗАПОЗНАВ НА ТИНДЕР, НЕМАВ ПОЈМА ШТО МЕ ЧЕКА: Млад човек ја сподели својата неверојатна „судбина“

M T
Младиот човек раскажа како ја запознал девојката преку Тиндер и како се испоставило дека било судбина да се сретнат. Ако верувате дека одредени средби и...
Свет Мозаик

Го изгубиле кучето на одмор, а тоа патувало 380 километри и се вратило дома

M T
Куче што се изгубило на одмор подоцна се појавило во својот роден град 380 километри подалеку, во Франција. На враќање од одмор во Италија сопствениците...
Мозаик

Сопственичката „заборавила“ да го храни кучето! Кога спасувачите го нашле, им се скршило срцето (Видео)

CENTAR MKD
За жал, домашните животни не се во состојба да се грижат за себе како што тоа го прават дивите. Тие се припитомени и се ослонуваат...