19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » совети
CentarМозаикЗдравје

Како да ја доведете линијата до совршенство: Следете ги овие 6 совети

M T
Неодамна, луѓето се повеќе се борат со вишокот килограми што би сакале да ги изгубат што е можно поефикасно, но тоа е полесно да се...
CentarМозаик

Што правите ако заборавите нечие име? – Четири одлични совети како да ја спасите ситуацијата

M T
На сите ни се случило кога ќе запознаеме некој нов, по неколку секунди разговор да го заборавиме името и потоа да се чувствуваме лошо затоа...
CentarМозаик

Совети кои ќе ви помогнат: Еве кога е време да ја фрлите четката за заби

M T
Правилното и редовно миење на забите е најголемата гаранција за оралното здравје. Но ако четката што ја користите не е соодветна поради некоја причина, може...
КоронавирусЗдравје

Коронавирус и совети: Како да се лекувате дома кога сте заразени

M T
Дознавте дека имате коронавирус, што сега? Прво – како што им е познато на повеќето – треба да се изолирате за да не го пренесувате...
CentarМозаикТехнологија

3 практични совети кои ќе ви помогнат да ја зачувате батеријата на вашиот мобилен телефон

M T
Повеќето од нас не знаат како правилно да го наполнат телефонот и несвесно прават работи кои полека, но сигурно ја оштетуваат батеријата на телефонот, без...
Мозаик

Tik Tok советува: Еве што да направите за бањата да мириса поубаво – Корисниците воодушевени

M T
Чистењето на бањата понекогаш може да биде тешка задача, особено кога станува збор за отстранување непријатни мириси. Но, за да ви ја олесни работата, една...
CentarТехнологија

Со овие седум совети, ќе го решите проблемот за лошиот Wi-Fi сигнал

M T
Денес правиме многу секојдневни работи благодарение на интернетот. Значи, лош или слаб Wi-Fi сигнал може да биде извор на нервоза и фрустрација, но има неколку...
CentarБизнисВо тренд...

Еве кои тактики да ги примените за да ги натерате другите да го забележат вашиот труд на работа

M T
Само затоа што добро се снаоѓате, не значи дека вашиот труд е препознат на работното место. „Научете да зборувате за вашиот труд и достигнувањата без...
МозаикЗдравје

Овошје и зеленчук: Пет совети како да избегнете труење со храна додека траат летните горештини

M T
Ние често мислиме дека труење со храна може да настане само во рестораните, но сепак истражувањата и искуствата на лекарите покажуваат дека труењето со храна...