8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : крвна група

Centar Мозаик

Крвната група го открива КОМПЛЕТНИОТ ПСИХОЛОШКИ ПРОФИЛ, но и со кого најдобро се сложувате

M T
Постои широко распространето верување дека одредена крвна група може да не направи повеќе склони кон смртоносни болести или може да не заштити од нив, а...
+ Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Ова е златна крвна група: Ја имаат само 43 луѓе во целиот свет

M T
Постојат четири основни типови на крвни групи – А, Б, АБ и 0, а нивната фреквенција првенствено зависи од нашето потекло или генетиката поврзана со...