19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » крвен притисок
Здравје

Руски кардиолог предупредува: Ако РАЗЛИКАТА помеѓу горниот и долниот крвен притисок е ОВАА, консултирајте се со лекар

M T
Многу е важно редовно да го проверувате крвниот притисок и да земате соодветна терапија доколку е потребно. Симптоми на низок крвен притисок се главно вртоглавица,...
МозаикЗдравје

Ненадминат лек за висок крвен притисок: Овие 3 состојки се вистинско чудо

M T
Пробајте го овој руски лек за висок крвен притисок, не само што го решава проблемот со хипертензија, туку и ги чисти цревата и црниот дроб!...