Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : живот

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Поквалитетен живот за граѓаните, економски раст со Предлог буџетот за 2022

M T
Повисоки стапки на економски раст и подобар квалитет на живот за граѓаните се во фокус на оваа Влада. Во тој правец е димензиониран и Предлог-буџетот...
Centar Мозаик

Што значат нашите соништа: Паѓање од височина во сон – неодлучност во реалноста!

M T
Соништата отсекогаш ја фасцинирале човечката раса. Луѓето често ги толкувале бидејќи сметале дека на тој начин добиваат одредени пораки поврзани со некои појави во нивниот...
Centar Свет Наука

Извор на живот за милиони луѓе: Водата исчезнува во една од најголемите реки во САД

M T
За првпат во историјата, американската влада прогласи намалување на водата поради недостигот во реката Колорадо, извор на егзистенција за милиони луѓе во југозападниот дел на...
Centar Мозаик Технологија Анализа ТОП ВЕСТИ

Ова е поразително: Еве колку години од животот поминуваме гледајќи во екранот на мобилниот телефон

M T
Мобилните телефони го надополнуваат нашиот секојдневен живот многу години, а животот без нив е речиси незамислив. Намените се разновидни, затоа ги користиме за работа, полесна...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Трибина на СДММ „Млади ЗА вакцинација“: Вакцинацијата е единствениот начин кој ќе ни помогне да го вратиме животот во нормала

M T
Младите се за вакцинација, вакцинацијата е наша одговорност, младите треба да бидат пример за другите, само така можеме да се спасиме сите, се пораките од...
Коронавирус Centar

Имунолог: Ковид го скратува животот на мажите за 14, а на жените за 12 години

CENTAR MKD
Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача денес за „N1“ рече дека во историјата нема патоген со кој што толку брзо сме се запознале. „Илјадници научни трудови се...