Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » казни

Tag : казни

Centar Македонија

Полицијата ќе казнува, ова навистина мора да го имате во вашиот автомобил

CENTAR MKD
Од 15 ноември започнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, во спротивно глоба од 45 евра и можност за исклучување од...
Centar Македонија Во тренд...

157 санкционирани возачи во Илинден

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Илинден изречени...
Centar Македонија Во тренд...

Над 60 санкции за еден час во Делчево и Берово, над 14.000 за помалку од месец во државата

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Казни за 983 лица затекнати без маска

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Казнети 915 лица поради неносење на маска

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие (22/23.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 915...
Centar Македонија Во тренд...

Во Ѓорче Петров 205 казни во сообраќајот

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров...
Македонија

Во еден ден казнети 467 возачи во Скопје

CENTAR MKD
МВР во текот на вчерашниот ден (14. октомври) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, сообраќајната полиција изречекла...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Фрчат казни: Државниот пазарен инспекторат вчера изврши 488 контроли за почитување на здравствените протоколи и 123 контроли поврзани со викендот без ДДВ

CENTAR MKD
Во текот на вчерашниот ден од страна на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во повеќе градови во државaта се извршени вкупно 36 надзори и 488 контроли...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Санкционирани 437 возачи во Скопје, од кои 140 за пребрзо возење

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Поради неносење на маски казени 528 лица

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од коронавирусот, регистрирани се 528 прекршоци, информираат од МВР....
Македонија ТОП ВЕСТИ

(ЕКСКЛУЗИВНО) Влада и институции за пример: Казни од МВР за премиерот Заев и министрите Николовски и Филипче

CENTAR MKD
Ете и тоа се случи во нашата убава земја, како во секоја демократска држава, за сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, МВР ги казни премиерот...
Македонија

Санкционирани 311 возачи во Скопје, од кои 130 за брзо возење

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на Град Скопје изречени се...
Коронавирус Македонија

Казни за 597 лица кои не носеле маски

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 597 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нови правила во казнувањето – Сообраќајни полицајци повеќе нема да можат да “кинат” казни, еве како тоа ќе функционра во суштина

CENTAR MKD
Чест ми е што повторно можам да го водам Министерството за внатрешни работи и заедно со сите вработени да придонесеме за подобра безбедност на граѓаните....
Centar Македонија Во тренд...

Полицијата ќе има право да одзема нерегистрирани коли вклучени во сообраќај

CENTAR MKD
Владата на вечерашната седница донесе одлука да биде донесена и мерката времено одземање на возило кое предизвикува голема бучава и го нарушува јавниот ред и...
Centar Македонија

НОВ ЗАКОН: Ако сакате да возите тротинет низ Македонија од сега ќе мора да почитувате нови сообраќајни правила

CENTAR MKD
Владата вечерва одлучи во сетот сообраќајни закони кои ќе бидат пуштени до Собрание, да се уреди и учеството на електричните тротинети во сообраќајот со цел...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нема веќе високи казни за сообраќајни прекршоци – Најниската казна ќе биде 900 денари

CENTAR MKD
На денешната седница, Владата на Македонија усвои предлози и измени на серија закони од надлежност на Министерството за внатрешни работи заради усогласувањето со претходно донесениот...