6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » казни
КоронавирусСветВо тренд...

Италија парично ќе ги казнува луѓето над 50 години кои не се вакцинирани, важи и за странци

M T
Oд денеска во Италија ќе стапат на сила нови ограничувања поврзани со епидемијата на коронавирус, вклучително и казни за невакцинирани лица постари од 50 години,...
КоронавирусСвет

Грците масовно закажуваат вакцинација, по најавите за казни

M T
Во Грција во изминатите 24 часа има големо зголемување на распоредот за вакцинирање, по најавата на Владата за задолжителна вакцинација за оние над 60 години...
Македонија

322 казни за брзо возење на територијата на државата

M T
Во текот на вчерашниот ден (17.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...
КоронавирусCentarСветТОП ВЕСТИ

Грција: Казни за просветните работници кои се против вакцина – Пониски плати и суспензии за оние кои ја одбиваат вакцината

M T
Грчките просветни работници кои се противат на вакцинација, одбиваат да се вакцинираат или да се тестираат самостојно, ќе се соочат со намалување на платата или...
+СветВо тренд...

Казнети над 150 возачи – Снимале несреќа на мобилните телефони

M T
Вкупната парична вредност на казните е скоро 40.000 евра. Голем пожар на камион на патот во Апелдорн, Холандија, резултираше со сообраќајни казни во износ од...
КоронавирусМакедонија

Казни за 220 возачи за еден ден во Скопје, 51 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија

Казнети 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

M T
Полицијата денеска казни 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, соопшти МВР. Денеска Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на...
Македонија

Казни за 218 возачи на мотоцикли на територијата на целата држава

M T
218 возачи на мотоцикли добиле казни по спроведената зајакната акциска контрола на територијата на целата држава. Од нив, како што информира МВР, 59 возеле без...
Македонија

Возеле под дејство на алкохол, 66 возачи на територијата на државата добиле казни

M T
66 возачи биле санкционирани бидејќи управувале возила под дејство на алкохол, извести МВР, откако вчеравечер во периодот од 20.00 часот до 01.00 часот спровела зајакната...
CentarБизнис

Ќе патувате во Грција со автомобил? Обрнете внимание на следниве казни

CENTAR MKD
Многумина Македонци летуваат во Грција, а како превозно средство го избираат својот автомобил. Но на грчките патишта може да бидете сопрени од сообраќајната полиција, а...
CentarМакедонија

Полицијата ќе казнува, ова навистина мора да го имате во вашиот автомобил

CENTAR MKD
Од 15 ноември започнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, во спротивно глоба од 45 евра и можност за исклучување од...
CentarМакедонијаВо тренд...

157 санкционирани возачи во Илинден

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Илинден изречени...
CentarМакедонијаВо тренд...

Над 60 санкции за еден час во Делчево и Берово, над 14.000 за помалку од месец во државата

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Казни за 983 лица затекнати без маска

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Казнети 915 лица поради неносење на маска

CENTAR MKD
Во текот на изминатото деноноќие (22/23.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 915...
CentarМакедонијаВо тренд...

Во Ѓорче Петров 205 казни во сообраќајот

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров...