11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » осигурување
МакедонијаБизнис

НЛБ Банка Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот, лансира нов производ Unit Linked – осигурување на живот со инвестиции

M T
НЛБ Банка Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот, ја збогатува својата понуда на небанкарски финансиски производи и воведува нов производ – Unit Linked, продажба...
Свет

Швајцарски професор порачува: Невакцинираните треба да плаќаат поскапо осигурување

M T
Мариус Брилхарт, професор по економија на Универзитетот во Лозана, смета дека невакцинираните пациенти во иднина самите треба да ги плаќаат трошоците за лекување или да...