12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » К-15

Tag : К-15

Centar Бизнис

Државата ќе дели К-15 на вработените во државните органи

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев прими делегација на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (Синдикат на УПОЗ) предводена од претседателот Пецо Грујовски...
Бизнис Во тренд...

Ќе легнат пари на сметките – Колку изнесува К15 оваа година

CENTAR MKD
Сите оние работат во приватни фирми, до крајот на 2019-та година мора да добијат регрес за годишен одмор, во јавноста познат како К-15 исплата. Оваа...