12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фирми

Tag : фирми

Centar Бизнис

Владата одлучи: Нов пакет помош за граѓани и фирми вреден 490 милиони денари

CENTAR MKD
Владата на денешната редовна 28-ма седница донесе одлука за нов пакет мерки за поддршка во справувањето со последиците од КОВИД-19 кризата. Како што соопшти владината...
Бизнис Во тренд...

Ќе легнат пари на сметките – Колку изнесува К15 оваа година

CENTAR MKD
Сите оние работат во приватни фирми, до крајот на 2019-та година мора да добијат регрес за годишен одмор, во јавноста познат како К-15 исплата. Оваа...