14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » контроли
Македонија

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија

Спасовски: Контролите продолжуваат, МВР за првпат употребува радари за мерење брзина и ноќе

M T
Една од стратешките цели на МВР е поголема безбедност во сообраќајот, помалку жртви и повредени, а на сето тоа мора да работиме заедно, тоа не...
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Во последните седум дена инспекциските служби извршија 4.716 контроли, седум угостителски објекти добија забрана за вршење дејност

CENTAR MKD
Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750  се инспекциски надзори....