8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : возачи

Македонија Локално

38 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

M T
Денеска (08.09.) полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија...
Македонија

Пешак загина, велосипедист тешко повреден – и во двата случаја возачите што ги удриле побегнале

M T
Пешак во Скопје загина, а велосипедист е тешко повреден во два одделни случаја во кои биле удрени од автомобили, при што и двајцата возачи побегнале....
Коронавирус Македонија

Казни за 220 возачи за еден ден во Скопје, 51 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија

Казнети 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

M T
Полицијата денеска казни 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, соопшти МВР. Денеска Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на...
Македонија

185 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија

205 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

M T
Во текот на вчерашниот ден (03.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите...
Македонија

249 санкционирани возачи во Скопје, 105 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Македонија

113 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

M T
Во текот на вчерашниот ден (01.07.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите...
Centar АвтоЦентар Во тренд...

Кога „цвичењето“ на сопирачките треба да предизвика загриженост?

M T
За утеха на возачите, треба да се каже дека повеќето случаи на „цвичење“ на сопирачките можат лесно да се дијагностицираат и решат. Покрај тоа што...
Македонија

Во Скопје санкционирани 197 возачи, 42 за преголема брзина

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија

Санкционирани околу 600 возачи за пребрзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што вчера санкционирани се...
Македонија

МВР со детали за сообраќајната несреќа во која загинаа две лица

M T
Две лица загинаа вчера во сообраќајната несреќа што се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на населбата „Три чешми“. Според деталите од полицијата, во...
Македонија

Санкционирани 311 возачи во Скопје, од кои 130 за брзо возење

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на Град Скопје изречени се...