25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » интервју
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Тренчевска во интервју за МРТВ: Со Сојузот на синдикатите на Македонија денеска ќе разговараме за зголемување на минималната плата на 18.000

M T
Трудот на работниците мора да се почитува, особено во делот на унапредувањето на работничкиот статус и квалитетот на живеење во услови на економска и здравствена...
Свет

Новинарката која направи интервју со талибански претставник, ја напушти земјата

M T
Новинарката Бехешта Арганд која во живо интервјуираше висок талибански функционер, ја напушти земјата. Таа беше запишана во историските книги на Авганистан, откако нивниот разговор го...
Свет

Рама: Ќe примиме 4.000 Авганистанци – јас сум католик, жена ми е муслиманка, а двете деца се православни

M T
Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за Си -Ен -Ен рече дека земјата ќе прими околу 4.000 Авганистанци и дека не се работи за религија...
СветВо тренд...

Новинарка интервјуираше талибанец иако жените се повлечени од телевизиите

M T
Иако жените се повлечени од ТВ-екранот, новинарка интервјуираше член на талибанската медиумска екипа во студио во живо, во еден од најголемите медиуми во Авганистан. Новинарките...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Маричиќ за Еуроњус: Северна Македонија и Албанија се повеќе од подготвени за почеток на преговорите со ЕУ

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју на Еуроњус кажа дека Северна Македонија и Албанија се повеќе од подготвени за почеток на преговорите за членство...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Нема веќе подредени и привилегирани медиуми, ниту нарачани вести

CENTAR MKD
Со промената на власта во 2017 година, и за медиумите, и за граѓаните се случи преврт во медиумскиот етер. Денес, за пробивот на вести и...
CentarМакедонија

Заев: Не ми треба Мицкоски за да се скарам со Бугарија

CENTAR MKD
Јас сум човек кој верува во дијалог, демократ. Но, Мицкоски нема став за ниту едно прашање. Не ми треба Мицкоски да се скарам со Бугарија....
CentarМакедонијаВо тренд...

Заев: Македонскиот народ и македонскиот јазик се непобитен факт и во Бугарија знаат дека ЕУ ова го третира како европска вредност и придобивка

CENTAR MKD
„Бугарија е свесна за реалноста заради тоа што Република Северна Македонија, македонскиот народ и македонскиот јазик се непобитен факт и тие знаат дека ЕУ ова...
CentarМакедонијаВо тренд...

Заев: Да продолжиме европски како што ни личи

CENTAR MKD
„Апелирам до целиот наш народ, има можности и постојат шанси за успех и секако притоа заштитувајќи ги сите наши интереси“, рече претседателот на Владата на...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев во интервју за ТВ 21: Мерките за лична заштита почнаа да даваат резултати, но не е исклучено да бидат донесени рестриктивни мерки

CENTAR MKD
Во интервју за ТВ 21 претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев истакна дека будно се следат состојбите со КОВИД-19, сите ресурси се...
CentarМакедонијаВо тренд...

Интервјуто на Заев со значително поголема гледаност од интервјуто на Мицкоски

CENTAR MKD
Ако се спореди гледаноста, интервјуто на премиерот Зоран Заев, кој гостуваше на Канал 5 пред 2 недели, е многу погледано од интервјуто на Мицкоски вчера....
CentarБизнисВо тренд...

Заев за CENTAR открива: Просечната плата ќе скокне на 34.000 денари, а минималецот на 20.000 денари!

CENTAR MKD
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во денешното интервју за Centar.mk соопшти дека до крајот на новиот мандат доколку победи СДСМ, просечната плата ќе скокне на...
CentarМакедонија

Заев за CENTAR: Имаме срдечен и топол прием од граѓаните во оваа кампања

CENTAR MKD
– Јас сум задоволен од срдечниот и топол прием на граѓаните, од позитивниот начин на којшто реагираат за оваа специфична кампања, во време на глобална...
CentarМакедонијаИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со лидерот на СДСМ, Зоран Заев за Centar.mk: Инвестираме 2 милијарди евра во инфраструктурата, тоа е економски патриотизам

CENTAR MKD
Интервју на Centar.mk со претседателот на СДСМ, Зоран Заев.   Господине Заев кампањата е во полн ек, граѓаните ги следат активностите на политичките партии, што...
КоронавирусCentarМакедонија

Спасовски: Здравјето на граѓаните нема алтернатива, следуваат мерки за помош на економијата и последиците од корона вирусот

CENTAR MKD
Состојбата со корона вирусот е удар врз економијата и врз целиот јавен живот, а справувањето со оваа криза во светот има сериозно влијание врз економијата,...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Спасовски: Нема нови случаи на заразени со корона вирусот, но институциите остануваат будни и посветени на здравјето на граѓаните

CENTAR MKD
Оливер Спасовски, премиер во техничката влада и потпретседател на СДСМ, вечерва во интервјуто зборуваше за посветеноста на институциите во заштитата од корона вирусот. „Сите ние...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Интервју со Никола Димитров – тема и актуелната новонастаната ситуација со коронавирусот

CENTAR MKD
ВО ЖИВО: Интервју со Никола Димитров – тема и актуелната новонастаната ситуација со коронавирусот...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со доктор Наум Костојчиновски од Клиниката за уво, нос и грло: Подобрувањето на условите за работа и вреднувањето на трудот на лекарите од страна на Министерството за здравство ми влева оптимизам и мотивација да останам во мојата земја

CENTAR MKD
Интервју на Македонската новинска агенција Centar.mk со д-р. Наум Костојчиновски од Клиниката за уво, нос и грло: 1. Од кога знаевте дека вашата професионална определба...