Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » откази
CentarСветМозаик

Откази и тужби во Јапонија поради воз кој доцнел две минути

M T
Санкцијата дојде поради тоа што неговиот воз накратко доцнел во овој најпрецизен железнички систем во светот. Железничката компанија JR West го казни човекот за две...
КоронавирусСвет

Откази или неплатен одмор за невакцинираните во Канада

M T
Канадските работодавци отпуштаат или испраќаат илјадници работници на неплатено отсуство, кои одбиваат да примат вакцини против коронавирус. Невакцинираните работници во Канада, каде што повеќе од...