19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Марјан Забрчанец
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Нема веќе подредени и привилегирани медиуми, ниту нарачани вести

CENTAR MKD
Со промената на власта во 2017 година, и за медиумите, и за граѓаните се случи преврт во медиумскиот етер. Денес, за пробивот на вести и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Прочистувањето на судството, пописот и гасификацијата, во фокусот на вниманието во 2021 година

CENTAR MKD
„Во 2021 очекувам сериозно да биде третирана темата прочистување на судството јавноста. На крајот на оваа година ќе биде презентиран концептот, за кој верувам дека...