5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » локално
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Забрчанец: Нема веќе подредени и привилегирани медиуми, ниту нарачани вести

CENTAR MKD
Со промената на власта во 2017 година, и за медиумите, и за граѓаните се случи преврт во медиумскиот етер. Денес, за пробивот на вести и...
КоронавирусЛокално

Активни случаи на коронавирус во моментов во Скопје: Центар, Аеродром, Карпош со по речиси 300 случаи

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 83...