16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тв21
Centar Македонија

Заев: Ние сме пријатели, ние не сме непријатели, да не дозволиме во овој период да ги оддалечиме двата народи и двете земји многу подалеку од тоа што биле низ децениите наназад, тие треба да бидат блиски народи

CENTAR MKD
„ Ние сме пријатели, ние не сме непријатели, да не дозволиме во овој период да ги оддалечиме двата народи и двете земји многу подалеку од...
Centar Македонија

Заев: Ние друга алтернатива освен нашиот европски пат немаме, јас би дал шанса до самиот крај на можноста да се разговара

CENTAR MKD
Премиерот на Северна Макеоднија, Зоран Заев во вечерашната емисија Клик Плус, на ТВ21, кажадека земјата и натаму продолжува по патот кој води до полноправно членство...
Centar Македонија

Заев: Не ми треба Мицкоски за да се скарам со Бугарија

CENTAR MKD
Јас сум човек кој верува во дијалог, демократ. Но, Мицкоски нема став за ниту едно прашање. Не ми треба Мицкоски да се скарам со Бугарија....
Centar Македонија Во тренд...

Владата предводена од Зоран Заев добива засилување во Парламентот?

CENTAR MKD
Во вечерашното интервју за Клик Плус на телевизијата 21, лидерот на Беса, Билал Касами најави дека Владата предводена од СДСМ ќе добие уште поголема поддршка...