Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » несреќа
Свет

Страшна несреќа во Австрија – Работник од БиХ паднал во базен што вриел со цинк

M T
Страшна несреќа се случила во саботата наутро во австрискиот град Линц, кога 49-годишен маж паднал во топол базен со цинк и сега е во животна...
Македонија Во тренд...

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T
Повредените од сообраќајката на автопатот Струма, кои се сместени во болницата Пирогов, се во стабилна општа состојба. Нема опасност по нивните животи, информираат од здравствената...
Македонија

Меѓу преживеаните во несреќата во Бугарија се 17-годишно девојче и шестмина возрасни

M T
По трагичната несреќа во Бугарија, во болницата „Пирогов“ во Софија примени се 17-годишно девојче и шест возрасни лица, изјави д-р Маја Аргирова од Клиниката за...
Македонија

Четиригодишни близнаци се најмладите жртви од автобуската несреќа во Бугарија

M T
Близнаците Луан и Албан Ахмети се најмладите жртви од стравотната автобуска несреќа што се случи утринава на автопатот „Струма“ во Бугарија, кога се запали автобус...
Свет

„Боинг“ призна одговорност за авионската несреќа во која загинаа 157 луѓе

M T
Компанијата „Боинг“ во средата пред судот се изјасни за виновна за авионската несреќа во 2019 година во Етиопија, во која загинаа 157 луѓе. Според спогодбата...
Свет

Несреќа во Шведска: Две лица загинаа на концерт во Стокхолм, еден човек падна од седми кат и усмрти друг

M T
Две лица загинаа, а едно е повредено откако маж падна од седми кат во концертна сала во Шведска, непосредно пред почетокот на трибјут-концерт во чест...
Македонија

Камион излета од патот Охрид – Кичево, возачот тешко повреден

M T
Четириесет и шестгодишен скопјанец е тешко повреден откако со камион излетал од патот Охрид – Кичево. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера кога...
Centar Мозаик Во тренд...

Многумина веруваат дека ЦРНАТА МАЧКА НОСИ НЕСРЕЌА, но САМО ВО ЕДЕН СЛУЧАЈ таа носи СРЕЌА!-Еве и кога

M T
Античките Египќани обожавале мачки, дури и црни. Но, во Европа тие беа демонизирани, а последицата од старите верувања е дека и денес црните мачки се...
Македонија

Тешко повреден градежен работник, откако паднал додека работел на објект во изградба

CENTAR MKD
На 12.05.2020 во 12.28 часот било пријавено дека на ул.„Димо Хаџи Димов“, при работа на објект во изградба, паднал и се повредил И.К.(48) од с.Средно...
Македонија

Младо момче излета од патот Градско-Прилеп

CENTAR MKD
Во 10.30 часот на патот Градско-Прилеп, 26-годишниот М.Б. од селото Новаци, управувајќи мотоцикл „Кавасаки ZX-IOR“ со дебарски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од...