11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

На 12.09.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Велес, во близина на крстосница со ул.„206“ кај Скопско поле, патничко моторно возило „цитроен саксо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Л.А.(38) од с.Трубарево, скопско, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

M T

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T

Промена на акумулатор на автомобил стар 10 години – 30.000 евра

M T

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T