25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » полигон
МАКЕДОНИЈА

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T
На 5.9.2022 во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на поранешен полигон на ул. „Лазар Личеноски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со...