19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » депозити
Бизнис

Годишен раст од 1,7 oтсто на вкупните депозити и од 9,7 отсто на вкупната кредитна поддршка

M T
На годишна основа, вкупните депозити бележат раст од 1,7 отсто, кој во целост произлегува од повисоките депозити на секторот домаќинства. На годишна основа, вкупните кредити...