Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : регион

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Нашиот регион ќе биде извор на обновлива енергија за нашите граѓани и за зелената енергетска иднина на ЕУ

M T
Премиерот Зоран Заев на Економскиот форум кој денеска се одржува во Скопје рече дека започнува нов ера на соработка во регионот. Во своето воведно обраќање...
Коронавирус Centar Во тренд...

Швајцарија, Франција, Турција, Грција, нема држава која не страда од вирусот

CENTAR MKD
Статистиката за Ковид-19 во последните 24 часа е загрижувачка низ целиот свет. Речиси не постои држава во која секојдневно не се зголемуваат бројките на починати...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Д-Р. КОН: Следните седум дена ќе бидат лоши, а ќе расте и бројот на смртни случаи

CENTAR MKD
Српскиот епидемиологот Предраг Кон синоќа изјави дека е за воведување построги мерки, но дека мора да почека да се создаде законска рамка. „Јас не го...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Регионот повторно руши рекорди: Хрватска е пред колапс, нови проблеми за Италија

CENTAR MKD
Зголемување за бројот на лица заразени со коронавирус и денес се евидентираат во земјите од регионот и светот. Хрватска за прв пат регистрираше повеќе од...