29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » азербејџан
Свет

Ерменија ја обвини Турција дека спречува испорака на хуманитарна помош

CENTAR MKD
Ерменија ја обвини Анкара дека спречува авиони со хуманитарна помош да го користат турскиот воздушен простор, а новите борби околу енклавата Нагорно-Карабах се закануваат дека...
Свет Во тренд...

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, светските лидери бараат прекин на огнот

CENTAR MKD
Голем судир меѓу Ерменија и Азербејџан избувна во регионот Нагорно-Карабах. ООН повика на итен прекин на огнот. Москва, Вашингтон и Брисел бараат итен крај на...
Uncategorized

Азербејџан собори ерменски дрон

CENTAR MKD
Азербејџан собори ерменско беспилотно летало (АВ), објави Министерството за одбрана на земјата рано утрово, пренесува „Анадолија“. Беспилотното летало било соборено во неделата вечерта додека вршело...