10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » поткуп
СВЕТ

Помилуван директорот на „Самсунг“, кој беше во затвор поради поткуп

M T
Јужнокорејскиот претседател Џун Сук-Јол го помилува потпретседателот на „Самсунг Електроникс“ Ли Џае Јонг. „Ова е со цел да се помогне во надминување на националната економска...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за поткуп при избори и гласање

M T
Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш, поднесе кривична пријава против Ш.Ш.(35) од Радовиш и уште едно лице поради постоење основи на...
МАКЕДОНИЈА

Обид за поткуп на гласачите во Топаана и Шуто Оризари

M T
До Комисијата за следење на евентуални нерегуларности во Јавното обвинителство стигнала пријава за обид за изборен поткуп во Топаана и Шуто Оризари. „Добиена е пријава...
МАКЕДОНИЈА

Приведена очна лекарка од Куманово, која преку поткуп собрала 116.000 денари

M T
Полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Куманово, утрово, во 7 часот, извршиле претрес во просториите на очното одделение при Општата болница во...